Ziyaretçi Yorumları
serpil

Konu : minibüslerin durmaması

Tarih : 26.10.2018 10:47:36

26/10/2018 Tarihinde evimden işime gitmek üzere her yola çıktığımda sabah 8:00 civarlarında Küçükbakkalköy minibüsleri her 10 dakikada bir kalkıyor fakat kendi aralarında anlaşmışlar bazen boş olduğu halde arkadaki minibüse sıra vermek için yolcu almadan gidiyor ve ben 10 dakika daha beklemek zorunda kalıyorum ve bunu her gün yaşıyorum ,araç sayısını arttırsanız nefes alamayacak şekilde minibüse binmek zorunda kalıyoruz yada hatta yeni bir minibüs eklemenizi rca ediyorum bu şikayetimide her yere bildireceğim.

Emircan Tezel

Konu : Öğrenci İndirimi

Tarih : 25.10.2018 17:08:00

25/10/2018 Perşembe tarihinde 16:00 saatinde binmiş olduğum 34 TMC 83 Mercedes markalı şöför sahibi, aracına bindiğimde ücreti uzattığım anda: + Hangi okulda okuyorsun? - Lise 3 + Öğrenci kimliğin varmı? - Hayır ama isterseniz tc kimliğimi, pasomu veya okul kıyafetinde bulunan armayı gösterebilirim. Dediğimde beni umursamadı. Ve ekstradan para istedi bende verirken: - Abi iyi tamam fazladan ücretimi vereyim ama öğrenciyim okul kıyafetime çantama bakabilirsin. Dediğimde ise söylediği laf şu; "Arkadan ücretini gönderemeyen varmı?" Neyse dedim geçtim fakat bu zamana kadar çok bu olay başıma geldi. Okulum öğrenci kimliği sunumu yapmadığı için fazladan ücret vermek zorunda kalıyorum. Eğer gerekirse mahkemeye kadar gideceğim elimden ne geliyorsa yapacağım. Eğer buradaki şikayetim de bir işe yarıyorsa; Mail adresim " emircan2853@gmail.com " Bana mail adresimden ulaşıp durumu iza ettiğim videoyu/araç plakasının videosunu atabilirim. Teşekkürler.

seda

Konu : şöför şikayet

Tarih : 25.10.2018 10:40:47

34 M 0878 plakalı Kadıköy-Fikirtepe hattı araç şöförü Fikirtepe'den Kadıköy yönüne gitmekteyken 25.10.2018'de saat 9:15 - 9:40 arası yağışlı havada yüksek sesle küfürlü bir şekilde yol boyunca cep telefonu ile konuşmuş ve defalarca uyarmama rağmen uyarıları dikkate almamıştır. Ayrıca trafik kurallarına uygun araç kullanmamakta, yolcu güvenliğini tehlikeye atmaktadır. Araçtaki yolcular sürekli oturanların ya da çevredekilerin üstüne yuvarlanmaktadır. Ayrıca yolcular içerideyken yolun ortasında aracı durdurup trafik akışını engellemiş ve aracı bir süreliğine terk etmiştir. Gereğinin yapılmasını arz/rica ederim.

Fatih Karaosmanoğlu

Konu : Uygunsuz Yolcu Taşıma

Tarih : 25.10.2018 09:08:13

Küçükçekmece - Sefaköy minibüs hattında özellikle 07.00-09.00 arasında genel taşıma kurallarına uygun olmayacak şekilde yolcu taşınmaktadır. Yoğunluktan dolayı güvenliği tehlikeye düşürecek şekilde kapılar açık şekilde yolcu taşınmaktadır. Bu durum özellikle kış ayalarında daha büyük sıkıntı oluşturmaktadır. Bu saatlerde sefer sayılarının artırılması yada sıklaştırılmasını istiyoruz.

ahmet

Konu : Harem Gebze güzergah

Tarih : 24.10.2018 22:50:05

Merhaba Şuan kadar Gebze her gittiğim köprü den inip çarsı işime gittiğim ve 50 metre de eve dönüşü yakın olup gidişte yaklaşık yarım saat yürüyorum ve yeni yol açılması Gebze Center durak olup son durak olarak bırakılan müşterileri lütfen Gebze dönüş olan durağı götürmeniz dilerim yarın elbet kıs gelecek Yağmur Çamur da kısın sorun oluyor Yardım bekliyorum

Yenidogan dan biri

Konu : Cok sert ve saygısız

Tarih : 24.10.2018 11:41:24

Sancaktepe yenidoğan Minüb0sü kullanan Bi bey sreklı Bi sikayetci halınde 2dk önde durdum orda inseydiniz ya kapılarına kadar hizmet istıyorlar gibi laflar ve saygısız seert bir yapısı var sreklı bu adama denk glıyoeum işe giderken ve arabada sigara içiyor biz cocvumuzla biniyoruz o minübse bnce uyarı almalı plaka 34 m 5162

EMRAH

Konu : MİNİBÜS ŞİKAYET

Tarih : 24.10.2018 09:09:19

emlak konut-evora/tuzla minibüslerinin arasında 10 dakika var insanlar her sabah kavga ediyo öğrencilerle vatandaşlar birbirine giriyor dakikaları azaltmıyolar minibüs eklemiyolar bu şekilde olmaz buna bi çözüm bulunmasını istiyoruz.

Duyarlı vatandaş

Konu : imar blokları minübüs hattı

Tarih : 23.10.2018 11:41:29

Merhaba Ben eyüpte oturuyorum imar blokları minübüs hattını kullanıyorum öncelikle azlığından şikayetçiyim lütfen bu konu ile ilgilenmenizi rica ediyorum 22,10,2018 tarihinde tanık olduğum olayı sizlerede bilgi vermenin gerekli olduğunu düşünerek yazıyorum 16:30 civarlarında bindiğim 34 M 4395 plakalı minübüs şöförü bayan yolcunun bir söylemi ile daha ne kadar yolcu alacaksın erkeklerle yapışık gitmek istemediğini söyledi çok kötü bir uslupla sen nebiçim kadınsın sen git kocanı imar son durağa yolla gibi çirkin diyolaglara girdi tıka basa dolu aracındaki tüm insanlara hem hakaret edip hemde can güvenliğimizi hiçe sayarak sürmeye başladı sonra freni çekip beni 2 tl ye satın alamazsınız götürmüyorum tepkisi ile karşılaştık ben sadece bu olayı görüp duyarsız kalamadım gerekli kişinin uyarılacağını düşünerek sizlere yazmayı tercih ettim ilginize şimdiden teşekkür ediyorum . iyi çalışmalar

Murat Balta

Konu : 34 M 5713

Tarih : 23.10.2018 09:49:26

Bu sabah 08:10 civarında Harem yönü Maltepe köprüsü altında durağa girmeden E-5 üzerinde yolcu indiriyordu. bende eşimi Metro istasyonuna bırakacağımdan durağa girmek için sinyal verdim ve sağa doğru durağa girmeye başladım. Bu esnada 34 M 5713 plakalı minibüsü kullanan kişi (ama insan değil) aniden hızlanıp beni durağa sokmamak için sola doğru yani arabaların hızla yol aldığı E-5' e doğru sıkıştırmak ve dolayısı ile kaza yaptırmak istedi. Sonra durduk ve bana "terbiyesizlik yapma" dedi :) bu konuda ya hakkımızda bölümünüzde yazdığınız ama gördüğüm kadarıyla sadece yazıda bıraktığınız sözde ilkelerinize uygun minibüsçüler yetiştirin ve/veya çalışın yada herkes kendi kanununu uygulasın. Dünyanın en kalabalık 5 şehrinden biri olan, ülkemizin dünyada en çok bilinen şehrinde yaşayan herkesin ortak sorunu olan (düşünün ki; bir meslek grubu milyonlarca insanın ortak sorunu ve sizler bunun esnaf odasısınız) ve illallah ettiği minibüsçüleri eğitin (eğitin derken; gerçekten ders vermek, kurs açmak, bu ders ve kurslardan sonra sertifika dağıtıp, sertifikasızları çalıştırmamak gibi) beşeri münasebet konusunda zorunlu kurslar verin, psikolog veya psikiyatristlerden destek alın ve bizleri bu ruh hali bozuk, trafikte hep ben haklıyım düşüncesine sahip, diğer insanların trafikte zarar görmesinden zevk alan veya zarar görmesi umurunda olmayan vandal kişiliklerden kurtarın.

elif

Konu : minübüs hattı

Tarih : 22.10.2018 17:31:04

Küçükçekmece- Tepeüstü- Halkalı tarafındna 212 AVM nin önüne yanındaki Ordu Caddesi üzerinde bulunan Küçük Halkalı Mezarlığına giden hiçbir hat bulunamamakta olup en yakın sefaköy tarafı için otobandna geçiliyor. Minübüsler sadece şirinevler ve yenibosnaya gidiyor. Küçükçekmece- halkalı- Tepesütü tarafınada hat açılmaısnı talep ediyoruz.

Yorum Yaz